Informacija apie Stokholmą

Stokholmas – moderni Švedijos sostinė, apie kurią girdime tiek daug labai gerų dalykų. Čia gyvenantys žmonės ir miesto svečiai pasakoja apie Stokholmo modernumą, multikultūriškumą ir pagarbą kiekvienam žmogui. Miestas traukia jaukia, saugia ir draugiška atmosfera, tad bent kartą gyvenime turėtumėte aplankyti žavią Švedijos sostinę. Beje, Stokholmo istorija yra susijusi su Lietuva, nes Švedijos karalius Jonas III Vaza vedė Kotryną Jogailaitę ir jų vestuvės vyko Vilniaus katedroje. Lietuvoje monarchijos jau seniai nebėra, o Švedijoje ji išliko iki šių dienų. Karališkoji Švedijos šeima reziduoja Stokholmo karališkuosiuose rūmuose. Sostinė išsiskiria ne tik puoselėjamomis tradicijomis, bet ir populiacija. Stokholmo gyventojų skaičius yra beveik 800 tūkstančių, todėl jis yra labiausiai apgyvendintas miestas šalyje. Kodėl tai svarbu? Sostinė yra kitokia, nes Švedija išsiskiria mažu gyventoju tankiu, šiaurinė dalis yra mažai apgyvendinta.

Informacija apie Stokholmą

Nuotykių ieškotojams, kuriuos žavi istorijos raida ir autentiškas gyvenimo būdas, privaloma aplankyti Švedijos sostinę Stokholmą. Miestas pasižymi novatoriškumu ir įgyvendinamais sėkmingais sprendimais, dėl kurių miesto ir šalies gyvenimo kokybės indeksas užima pirmaujančias pozicijas visame pasaulyje. Tad jei smalsaujate pamatyti vieną iš labiausiai išsivysčiusių pasaulio sostinių, griebkite lėktuvo bilietus į Stokholmą! Vieta žavi ne tik dėl modernumo, bet ir dėl reljefo išskirtinumo. Stokholmo archipelagas yra didžiausias salynas visoje Švedijoje ir konkuruoja su keliais kitais Baltijos šalių salynais. Verta pamatyti, nes Stokholmas išsidėstęs mažose salelėse. Visa tai kuria autentiško ir gyvo miesto atmosferą. Stokholmo plotas sudaro 188 km2, todėl jis yra didžiausias Švedijos ir visos Skandinavijos miestas. Jei nusprendėte apsilankyti Švedijos sostinėje, verta atsiminti kelis pagrindinius faktus:

  • Stokholmo laikas – miestas priklauso Central European Time (CET) UTC +1 laiko zonai, kai čia atvyksite, nepamirškite pasukti laikrodžių valanda atgal.
  • Stokholmo telefono kodas: jei jums skambina numeris, kurio pradžios skaitmenys yra +46, tai bus švediškas numeris.

Skrydžiai į Stokholmą

Skrydžiai iš Stokholmo