Kur pavalgyti Stokholme?

Šalys ir miestai atsiskleidžia per daugelį aspektų – per architektūrą, gyventojus, kalbą, naktinį gyvenimą, vietines legendas ir pasakojimus. Niekas taip nepadeda pažinti naujos vietos, kaip tradicinės virtuvės ragavimas. Juk kai turistai atvyksta į Lietuvą, mes irgi puolame girtis cepelinų ir šaltibarščių receptais bei vedamės atvykėlius sočiai papietauti. Jei patys esate naujokai užsienio šalyje, privalote susipažinti su tradicine virtuve. Taip ne tik išbandysite naujus patiekalus, bet ir vietinių akyse atrodysite labiau „pasikaustę“. Tad ką vertėtų paskanauti Švedijos sostinėje Stokholme? Miestas garsėja restoranų gausa, kuriuose virtuvės aprėpia visą pasaulį, bet iš pradžių išsirinkite tą, kuris gamina nacionalinius patiekalus. Švedija, kaip ir visos Skandinavijos šalys, garsėja dėl žuvies ir jūrų gėrybių patiekalų. Maistas Švedijoje šviežias ir sveikas, o virtuvėje yra daugybė įvairiausių receptų. Tradicinį skonį išbandykite ragaudami:

  • Jansson’s frestelse – dažniausiai valgomas per Kalėdas ir šaltuoju sezonu. Tai yra bulvių ir ančiuvių apkepas.
  • Raggmunk – patiekalas, kuris primins mums puikiai pažįstamus bulvinius blynus, tik patiekalą paskanina skrudinta kiauliena ir spanguolės.
  • Gravlax – lašiša su krapų padažu.
  • Vėžiai – tai vienas iš populiariausių patiekalų rugpjūčio mėnesį.
  • Knäckebröd – traški duonelė, patiekiama su pagrindiniais patiekalais.
  • Mėsos kukulaičiai – vienas iš populiariausių patiekalų. Jis valgomas su bulvių koše, raugintais agurkėliais ir kitais mums puikiai pažįstamais priedais.

Kur pavalgyti Stokholme?

Kai jau išsiaiškinome, kokie nacionaliniai patiekalai puikuojasi švedų virtuvėje, laikas susipažinti su vietomis, į kurias verta eiti pavalgyti. Kadangi Stokholmas yra be galo dinamiškas ir šiuolaikiškas, restoranai ir kavinės modernėja ir keičiasi žaibo greičiu, todėl kiekvienais metais verta pasidomėti naujausiomis gastronomijos tendencijomis ir valgymo vietomis. Stokholmo interneto puslapyje rasite populiarių kavinių ir restoranų sąrašus. Kad būtų dar paprasčiau, pateikiame kelias 2017 metų skaniausias vietas.

Stokholmo geriausi restoranai:

  • Dogfood – paprasta ir greita. Dešrainiai su garstyčiomis ir kečupu. Tačiau nustebsite, kaip paprastas patiekalas gali būti toks skanus. Adresas Industrigatan 2, 112 46 Stockholm.
  • Adam / Albin restorano šefų tikslas – sukurti jaukumą ir artumą per maistą, todėl virtuvė čia atvira, o lankytojai skatinami ragauti ir išbandyti. Adresas Rådmansgatan 16, Stockholm.
  • Penny & Bill – kai tiek gėrimai, tiek maistas yra vienodai svarbūs. Tai puikiai įrodo šios vietos koncepcija, kur kiekvienas patiekalas siūlomas su prie jo derančiu gėrimu. Adresas Grev Turegatan 30, 114 38 Stockholm.
  • Portal – prancūziškos ir šiaurės šalių virtuvės mišinys. Maistas čia užburia, o jauki ir šilta aplinka verčia sugrįžti. Adresas St. Eriksplan 1, Stockholm.

Skrydžiai į Stokholmą

Skrydžiai iš Stokholmo