Stokholmo lankytinos vietos

Visi miestai ir miesteliai turi lankytinų vietų. Gal tai yra sena bažnyčia ar jaukus skveras, o gal gatvė, kurioje gyveno garsus žmogus. Įdomių ir vertų pamatyti objektų gausu visur, o jei atvyksite į modernų Stokholmą, nespėsite suktis! Kad ir kur pažvelgsite, rasite kažką intriguojančio. Kadangi miesto istorija tęsiasi jau ne vieną amžių, tad ir gatvės apaugo lankytinomis vietomis ir pasakojimais. Stokholmo bažnyčios, muziejai, rūmai ir pilys išsiskiria unikalia skandinaviška architektūra. Pastatų ir išskirtinių objektų gausu visoje miesto teritorijoje, bet, žinoma, gražiausios Stokholmo vietos išsidėsčiusios centre. Čia ne tik bus į ką paganyti akis, bet ir daug kavinių, kuriose norisi sustoti išgerti puodelį kakavos ar suvalgyti didelę porciją garsiųjų mėsos kukulaičių. Neskubėkite, nes tik taip pajusite tikrą miesto dvasią, o pamatyti vaizdai sukurs gilesnį įspūdį. Be to, rekomenduojame užsirašyti į ekskursiją po Stokholmą. Tokio tipo ekskursijos vyksta beveik kasdien ir bent keliomis užsienio kalbomis, tad sužinosite daugiau ir nieko nepraleisite!

Stokholmo lankytinos vietos

Skandinavijos šalys ir jų miestai mena gilią istoriją, todėl čia gausu lankytinų vietų. Švedijos sostinė Stokholmas ne išimtis – daugelis vietų mena net XIII amžių. Įdomu, jog Stokholmo architektūrai visais laikais didelę įtaką darė užsienio architektai. Čia rasite stilių, atkeliavusių iš Vakarų Europos, Rytų šalių bei Jungtinių Amerikos Valstijų, požymių. Kiekviena detalė kuria idealią visumą. Šią visumą bent kartą gyvenime visi turėtų pamatyti. Taigi prieš vykdami į žavingą Stokholmą, pažymėkite lankytinas vietas, toliau rasite keletą mūsų patarimų.

Stokholmo įžymios vietos:

  • Stokholmo karalių rūmai (Stockholms slott or Kungliga slottet) – juose gyvena visa karališkoji šeima. Tai – įspūdingas pastatas. Jame įrengti 1 430 kambarių, kuriuose yra 660 langų!
  • Stokholmo rotušė (Stadshuset) – įspūdingas raudonų plytų pastatas, kuriame vyksta Nobelio premijos teikimai. Įdomu, jog aikštė buvo statyta net 12 metų, o statyboms sunaudota daugiau negu 2,5 mln. plytų.
  • Stokholmo biblioteka (Stadsbiblioteket) – ši vieta pritraukia šimtus tūkstančių turistų dėl išskirtinio architektūros stiliaus, be to, daugybės literatūros kūrinių. Čia saugoma daugiau negu 2 mln. rašytinių šaltinių bei 2,4 mln. garso įrašų!
  • Stokholmo technikos ir mokslo muziejus (Tekniska museet) – didžiausias technikos muziejus visoje Švedijoje. Jame saugoma daugiau negu 50 tūkst. artefaktų.
  • Stokholmo katedra (Storkyrkan) – viena iš svarbiausių vietų visoje Švedijoje. Čia vyksta karalių vestuvės ir inauguravimo ceremonijos. Bažnyčia paminėta jau XIII amžiuje, o jos viduje saugomi vieni iš garsiausių pasaulio meno kūrinių.
  • Vazos muziejus (Vasamuseet) yra pats lankomiausias visose Skandinavijos šalyse. Įdomu, jog jis įrengtas XVII amžiaus laive.

Skrydžiai į Stokholmą

Skrydžiai iš Stokholmo