Oslas-Stokholmas

Oslas ir Stokholmas – dvi pasakiško grožio Skandinavijos šalių sostinės, kurias privalote aplankyti! Stokholmas miesto svečius ir vietinius gyventojus stebina jaukia ir šiuolaikiška aplinka, gausybe lankytinų vietų, prekybos centrais ir gardžiu tradiciniu švedišku maistu, o koks yra Oslas? Oslas – Norvegijos sostinė, kurios kraštovaizdį puošia upės, ežerai ir kalnai... Ar žinojote, kad Oslą sudaro net 40 salų, o miesto teritorijoje telkšo 343 ežerai? Neįtikėtina... Ne tik gamta puošia gražią Norvegijos sostinę, bet ir lankytinų vietų gausa. Pastatai, gatvės ir paminklai idealiai įsipina į gamtos apsuptyje stovintį Oslą – nepraleiskite progos visko išnaršyti! Keletą patarimų, kur lankytis, rasite žemiau.

Oslo lankytinos vietos:

  • Vigelando skulptūrų parkas – didžiausias vieno kūrėjo kurtas skulptūrų parkas pasaulyje! Neįtikėtina vieta, kurią sukūrė garsus norvegų skulptorius Gustav Vigeland. Pamatykite daugiau negu 200 unikalių bronzos, granito ir geležies dirbinių.
  • Akershuso pilis – vieta, primenanti pasaką. Tai – senovinė viduramžių pilis, kurioje gyveno Norvegijos karaliai ir didikai. Šiuo metu čia įrengtas ginkluotųjų pajėgų muziejus ir Norvegijos pasipriešinimo muziejus.
  • Frogner parkas – puiki vieta pasivaikščioti. Čia turėsite progą grožėtis nepriekaištingai išpuoselėtais sodais, senoviniu dvaru. Visai čia pat stovi kita garsi vieta – Vigelando skulptūrų parkas.
  • Oslo karališkieji rūmai – prabanga ir preciziškumu pasižymintis pastatas, įrengtas kaip karališkosios šeimos rezidencija.
  • Oslo fjordas – vieta stebina pasakišku kraštovaizdžiu ir išskirtine ekosistema. Čia esančios senosios gyvenvietės garsėja amžius menančia laivybos ir prekybos istorija.

Oslas–Stokholmas

Oslas–Stokholmas atstumas tik 417 kilometrų, tad ar nebūtų šaunu per vienas atostogas aplankyti abi sostines? Tikrai taip! Ypač kai keliavimo būdų tiek daug... Iš Oslo patogiai pasieksite Stokholmą lėktuvu – tiesioginiai skrydžiai Oslas–Stokholmas vykdomi keletą kartų per dieną, o užtrunka vos valandą. Jei turite laiko ir trokštate pasigrožėti įspūdinga Skandinavijos gamta, rinkitės kelionę automobiliu, traukiniu ar autobusu. Kad ir kurį variantą pasirinksite, jūsų atostogos bus nepakartojamos, o nuotykiai, patirti šiose dvejose sostinėse, įsimins visam gyvenimui.

Skrydžiai į Stokholmą

Skrydžiai iš Stokholmo